,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Лютий 2021 (89)
Січень 2021 (121)
Грудень 2020 (59)
Листопад 2020 (69)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання

Патріотизм – основа духовного становлення громадянина. Характерними ознаками патріотизму є розуміння і сприйняття української ідеї, сприяння розбудові державної незалежності України, готовність до захисту своєї Батьківщини, пошана до історичної пам'яті, любов до рідної культури, мови, національних свят і традицій українського народу, дотримання Конституції України, шанобливе відношення до державних національних символів, дбайливе ставлення до національних багатств, рідної природи, збереження та зміцнення власного здоров'я. Велика роль у процесі формування патріотизму у молодого покоління належить бібліотекам.

Саме бібліотека, що має високий духовний та інтелектуальний потенціал, володіє безцінними книжковими скарбами, може здійснювати значний вплив на формування патріотичного світогляду дітей та молоді.

Сподіваємось, що, взявши на себе цю відповідальність, працівники бібліотеки дозволять підняти на новий рівень культурно-просвітницьку роботу серед громади нашого міста.


Крим – це Україна!

 

Крим – це Україна!

 

       В Україні Днем спротиву Криму російській окупації проголошено 26 лютого. Саме у цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України.  Це - пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку єдності України.    

Костянтинівка. По сусідству з війною. Про ""Безкоштовні курси української мови" в бібліотеці

 

Костянтинівка. По сусідству з війною. Про ""Безкоштовні курси української мови" в бібліотеці

 

Костянтинівка. По сусідству з війною. Про ""Безкоштовні курси української мови" в бібліотеці 

Інформаційні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні

   20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Її життя – сонячний промінь /до 150-річчя від дня народження Лесі Українки/

 

    Леся Українка…Це ніжне й дзвінке ім’я належить до
найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач
твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки
українця. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової
культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки
спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов до
великої поетеси і гордість за свій народ, що спородив її.


«НАША МОВА КАЛИНОВА»

 


                                                                                                                  Мова кожного народу
Неповторна і — своя; 
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші — трелі солов’я.
І потоки гомонять;
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.
Солов’їну, барвінкову,
Колосисту — на віки —
Українську рідну мову
В дар мені дали батьки.
Берегти її, плекати
Буду всюди й повсякчас,—
Бо ж єдина — так, як мати,—
Мова в кожного із нас!
 
Любов Забашта     
              
                                               


Книжки написані кров’ю21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Щорічно в цей день в Центральній міській публічній бібліотеці проходять заходи, метою яких є вшанування героїв Небесної Сотні. До цієї скорботної    дати фахівці бібліотеки провели  бібліотечний NON-STOP «Книжки написані кров’ю».

  Щорічно на державному рівні українська спільнота відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого 2021 року виповнюється  32 роки  з моменту закінчення завершального етапу виведення радянських військ із Афганістану.

Війна – наша пам’ять і біль

 


Ціна чужої війни

   Щороку 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день річниці виводу радянських військ з Афганістану в Україні вшановують усіх тих, хто виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» планети.Бій під Крутами - пам'ятаємо, шануємо героїв 

  У довгій, тисячолітній історії українського народу є багато геройських сторінок. До них линемо ми щораз своїми думками, розгортаємо карту за картою, сторінку за сторінкою й шукаємо у них нашої слави й нашої сили, шукаємо у героїчних чинах найглибшої основи для відродження віри у нашу правду й нашу перемогу. Серед героїчних сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – „Крути”!
 

  

"СКОРБОТНА  СВІЧКА ПАМ'ЯТІ СВЯТОЇ"

    27 січня 2021 року в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, в рамках засідань молодіжного патріотичного клубу «Співрозмовник» (учні Костянтинівського професійно-будівельного ліцею №39, керівник Шевченко І.Ф.) пройшов вечір-реквієм "СКОРБОТНА  СВІЧКА ПАМ'ЯТІ СВЯТОЇ".


У Києві відкриється виставка про регіональний вимір Української революції 1917-1921 років

 

У Києві відкриється виставка про регіональний вимір Української революції 1917-1921 років


                        
Онлайн-марафон «Поетичний ланцюг Соборності»


Онлайн-марафон «Поетичний ланцюг Соборності»

 

 

              В рамках відзначення Дня Соборності України, враховуючи карантинні обмеження,  «ДОНМЦК» за підтримки управління культури і туризму оголосило початок відкритого міжобласного онлайн-марафону «Поетичний ланцюг Соборності». Мета Марафону -  популяризація поетичних творів національно-патріотичного спрямування, які підкреслюють єдність земель України, оспівують дружбу, силу та спільні прагнення українського народу; розвиток поетичного мистецтва та підтримка поетів-аматорів. 

   Соборна Мати-Україна – одна на всіх, як оберіг!Щороку 22 січня відзначається День Соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня Незалежності.

 


Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021

   22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

  Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
  Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу. Внаслідок невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.
  Є низка значень терміну "соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, населених конкретною нацією на суцільній території; духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.
  У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – "живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режиму. 31 рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.
  Гасла кампанії з відзначення Дня Соборності: "В єдності сила” або "Разом сильніші”.

 На крилах Симоненкового слова
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину...
                                               В. Симоненко

      «Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України», — писав про поета Євген Сверстюк. Він був першим паростком хрущовської відлиги і першою жертвою системи, яка панічно боялася мислячих людей.


  

   Творчий колектив Сектору інтелектуального дозвілля Центральної міської публічної бібліотеки вирішив покреативити в Новому 2021 році і створити для своїх користувачів, щось незвичне. За допомогою мозкового штурму, ми вирішили приготувати у  своїй новорічній Арт-майстерні Різдвяну кутю, адже свята наближаються. І перше свято – це Святвечір і Різдво Христове. Рецепт Різдяної куті, і  святковий  настрій, можна отримати переглянувши цей відео сюжет. Зі святом!

             

Святкова виставка «Зима прийшла – празнички принесла…»

 

         Прийшла зима. Випав перший сніг, наступили морози і покрилися кригою ріки. В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму».  Свята, які найбільше  люблять діти - це свята Святого Миколая (19 грудня) та Новий рік (31 грудня – 1 січня). Кульмінаційним моментом зимового періоду вважаються Різдвяні святці, які поєднують Різдво (7 січня), Старий Новий рік – Свято Василя (14 січня), Водохреща (19 січня). Зимові свята супроводжуються обрядовими піснями (колядками, щедрівками), побажаннями, частуваннями, театральними іграми та розвагами.