,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Квітень 2024 (37)
Березень 2024 (40)
Лютий 2024 (41)
Січень 2024 (33)
Грудень 2023 (31)
Листопад 2023 (18)
«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Фахівцю

Фахівцю

Мовне питання: Донеччина Донецька обласна бібліотека для дітей запрошує МЕШКАНЦІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (в тому числі вимушено переміщених осіб) взяти участь у дослідженні щодо вивчення мовних уподобань та впливу подій після 24.02.2022 року на мовну ситуацію в регіоні. 

 



Старт проєкту IFLA з цифрової грамотності «Усюди завжди» Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ IFLA оголосила про офіційний старт ініціативи «Усюди завжди». Це своєрідна інтервенція з цифрової грамотності, яка сприяє критичному обговоренню технологій і штучного інтелекту.



Роль бібліотек в реалізації Державної ветеранської політикиЗ початку повномасштабного вторгнення  в суспільстві активізувалось обговорення пріоритетних напрямів державної ветеранської політики й проблемних питань її реалізації. На допомогу бібліотечним фахівцям працівники Донецької обласної бібліотеки для дітей підготували збірку матеріалів, що містить рекомендації стосовно інструментів реалізації Державної ветеранської політики в контексті діяльності бібліотечних закладів.

 



Безбар’єрність — одна з основних засад функціонування публічних бібліотек. Тому вони є важливими суб’єктами і водночас об’єктами реалізації державної політики зі створення безбар’єрного простору. Як наголошується у Маніфесті ІФЛА/ЮНЕСКО про публічні бібліотеки (2022), саме ці інституції  надають вільний і необмежений доступ до знань, ідей, культури й інформації, а також відіграють важливу роль у розвитку як суспільства у цілому, так і окремої особистості.
    

 



 

Бюлетень, № 1, 2024 Шановні колеги!

 

До вашої уваги черговий випуск Бюлетеня Української бібліотечної асоціації №1, 2024 р.

 

 


 


 Державна установа «Український інститут книги» (далі — Інститут) висловлює свою щиру вдячність за активну участь у Всеукраїнській інформаційно-просвітницькій акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яка відбувалася з 16 березня по 24 березня 2024 року.

   Під час проведення акції команда Інституту презентувала каталог «Українська поезія | 2023-2024».

 



VІI Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА, 25-26 квітня 2024 року, змішаний формат

 Шановні колеги!

Молодіжна секція ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує до участі у VІI Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться 25-26 квітня 2024 року у м.Києві у змішаному форматі.
Тема Форуму – "Бібліотека: курс на відновлення"
Учасників Форуму очікують два дні активних дискусій, спільних рефлексій і тематичного спілкування з топовими лекторами.

 



Нові можливості в роботі з Instagram для бібліотек

 Вже друга група завершила навчальний курс «Нові можливості в роботі з Instagram для бібліотек».



ГО "Донецьке обласне відділення УБА"

Шановні колеги!
Продовжується реєстрація або поновлення членства в Донецькому обласному відділенні Української бібліотечної асоціації на 2024 рік. Якщо Ви ще не встигли поновити членство, будь ласка, зробіть це. 
Детальні умови приєднання до Донецького обласного відділення УБА у доданому файлі й продубльовані нижче.



«Валізка з книжками» у бібліотеці

Нарешті Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека дочекалася книжкову валізку в рамках проєкту «Валізка з книжками» за підтримки МЗС Німеччини Goethe-Institut.  



Як бібліотеці стати центром психологічної допомоги?

  Події останніх років залишають глибокий слід у житті людей, особливо тих, хто пережив окупацію та мешкає у деокупованих містах. Питання психологічного здоров’я стає надзвичайно важливим. Здавалося б, Інтернет переповнений інформацією, але для людини, яка пережила травмуючі події та знаходиться в стресі, знайти дійсно якісну та доступу психологічну підтримку може бути досить складно. 
 

Топ-7 ідей інтер’єру бібліотеки для психологічного комфорту користувачів

  Знайти розуміння, допомогу та підтримку – так важливо і так цінно в непрості для нашої країни часи. Як зробити приміщення бібліотеки місцем сили і комфорту для тих, хто шукає втіхи та психологічної підтримки після випробувань війни та окупації? Дана стаття пропонує Топ-7 ідей інтер’єру, спрямованих на створення особливого простору, де кожен може знайти тепло, затишок та необхідну допомогу. До того ж тут ви знайдете коментарі практикуючих психологів, щодо облаштування комфортного простору в бібліотеках.
 
 

 



Бібліотека – місце психологічного комфорту

 Дорогі колеги! Раді повідомити вам, що у межах міжнародного проєкту "Бібліотека – місце сили!" команда проєкту розпочала вести БЛОГ! 
 Слідкуйте за його оновленнями, відкривайте для себе безмежний світ ідей, збагачуйте свою практику професійними порадами, трендами та цікавими новинами бібліотечного світу. Нехай дописи та ілюстрації блогу стануть для вас джерелом натхнення і початком найкращих ініціатив! 
 Запрошуємо прочитати першу публікацію блогу: "Топ-7 ідей інтер’єру бібліотеки для психологічного комфорту користувачів".  Дізнайтеся, як створити особливий простір, де відвідувачі знайдуть тепло, затишок та необхідну допомогу.
 

 



Інформаційний каталог українських і міжнародних інституцій, організацій, програм, проєктів для розширення можливостей представників сфери культури України

 Шановні колеги!

   Пропонуємо для ознайомлення та використання в роботі електронний «Інформаційний каталог українських і міжнародних інституцій, організацій, програм, проєктів для розширення можливостей представників сфери культури України», підготовлений Українським центром культурних досліджень.
  Каталог охоплює сферу культури в широкому розумінні, зокрема мистецтво, креативні індустрії, аудіовізуальне мистецтво, нематеріальну культурну спадщину, а також містить інформацію про заклади та установи, міжнародні програми і проєкти, які надають підтримку фахівцям сфери культури, посилання на актуальні дослідження, що стосуються сфери культури. 


Шановні колеги!
Український інститут книги голосив мистецький конкурс культурно-мистецьких  проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання.

Дедлайн прийому заявок: 20 лютого 2024, 18:00. 



День європейських авторів

 Державна установа «Український інститут книги» (далі — Інститут) повідомляє, що Європейська комісія вже другий рік поспіль проводитиме в кінці березня День Європейських авторів із метою підсилення інтересу до читання та відкриття всього багатства європейської літератури. Другий День європейських авторів відбудеться 25 березня 2024 року в усіх 40 країнах-учасницях програми «Креативна Європа», включно з Україною. 



Школа ментора Code Club для бібліотекарів

 Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека з 9 до 11 січня приєдналася до занять Школи ментора Code Club для бібліотекарів, організованих Львівською обласною бібліотекою для дітей в рамках ініціативи Code Club Ua.



Календар-порадник «Щоденна звичка»: січень – 2024

 25 грудня 2023 року ВР було прийнято Постанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках (№ 3536-IX)


8 причин, чому варто читати книги кожен день

 У тому, що читання книг приносить людині неоціненну користь, не потрібно нікого переконувати. Чому тоді таким корисним і розвиваючим заняттям захоплюється так мало людей? Тільки 10% із нас читає більше, ніж 7 книг у рік. Для того, щоб закликати всіх до читання, представляємо вам 8 причин, чому варто читати книги кожен день.